IMMERPAN KOMPAKTNÉ ROZMERY VYSOKÁ ÚČINNOSŤ

IMMERPAN, NOVÁ LÍNIA VÝROBKOV Z PONUKY IMMERGAS

Sortiment plochých oceľových radiátorov, prezentovaných pod názvom IMMERPAN rozširuje a obohacuje ponuku na splnenie požadovaných nárokov užívateľov značky IMMERGAS. IMMERGAS v prípade nových plochých radiátorov spojil vysokú efektivitu s kompaktnými rozmermi. Vďaka svojmu elegantnému výzoru a exotermickej vlastnosti sú ideálne do každej domácnosti. Radiátory IMMERPAN sú optimálne ako vhodný doplnok k špičkovým plynovým kotlom IMMERGAS.


ZARUČENÁ KVALITA

immerpanPloché radiátory IMMERPAN sú vyrobené z oceľového plechu. Prevádzkový tlak je maximálne 10 bar a teplota 120°C. Oceľové radiátory IMMERPAN majú výnimočnú záruku v dĺžke 10 rokov, ako aj potrebný certifikát kvality ISO 9001:2000 zabezpečený z výroby. Nová séria radiátorov sa vyrába v bielej farbe (RAL 9010) a vo všetkom vyhovuje norme EN 442.

 

 

POŽIADAVKY NA INŠTALÁCIU

Radiátory IMMERPAN je vhodné inštalovať k zdroju s maximálnou teplotou vody 120°C. Sú obzvlášť vhodné ku kotlom s nízkou vykurovacou teplotou, z ktorých sú ideálne IMMERGAS plynové kondenzačné kotly. Pre najúčinnejšie odovzdanie tepla je preto dôležité umiestnenie radiátorov: 4 cm od steny, 12 cm od podlahy, 10 cm od rohu steny merané od vrchnej časti radiátora. Aby nedošlo k poškodeniu radiátorov pri inštalácii, každý kus je samostatne balený. Všetko potrebné príslušenstvo k inštalácii je pribalené z výroby.

VŠETKY POŽIADAVKY

Radiátory IMMERPAN sú vyrábané v 5 rôznych typoch, s ventilom a bez ventilu. Sú v dĺžke 400 až 3000 mm, pričom inštalačná vzdialenosť sa pohybuje medzi 300 a 900 mm. V prípade verzie bez ventilov stoja 2-2 inštalačné body na ľavej a pravej strane radiátora. Pri verzii s ventilom (označenie CV) je možné na spodnej časti radiátora nájsť ďalšie dva inštalačné body. Tieto typy sú z výroby dodávané s upevňovacím príslušenstvom.

 

immerpan_b

SPRÁVNY VÝBER VEĽKOSTI

Pre dosiahnutie požadovaného komfortu je nutný správny výber veľkosti výhrevného telesa – radiátora. K tomu slúži projektový výpočet vychádzajúci z prevádzkových podmienok – teplôt prívodu a spiatočky vykurovacieho systému a požadovanej úrovne teploty miestnosti. Výsledný sálavý výkon radiátorov, vypočítaný na základe ľubovoľných teplotných pomerov, je možné pomocou tabuľky Prepočtových koeficientov na 8. strane upraviť na výkon pri parametroch podľa normy EN 442 a následne podľa neho vybrať vhodný typ a veľkosť radiátorov z tabuľky Tepelných výkonov na stranách 4 a 5.

 


Pozn.: priamy výber typu a rozmerov radiátora je možný aj pre teplotné spády 90/70 a 55/45 pre dosiahnutie teploty miestnosti 20°C.

Upozornenie: v prípade projektového výpočtu podľa nereálne vysokých teplôt, odporúčame výsledný vypočítaný výkon bez prepočtu použiť pre správne odhadnuté reálne prevádzkové teplotné podmienky – tzn. dôjde tak k výberu väčších rozmerov radiátora, ktorý potrebný výkon dosiahne aj s tými nižšími teplotami.

Podobne je potrebné postupovať v prípade použitia kondenzačného kotla, ako zdroja tepla, tzn. predimenzovať veľkosť radiátorov o cca 20%, aby sa požadovaný komfort dosiahol aj pri nízkych prevádzkových teplotách, ktoré zároveň podporia väčší kondenzačný efekt = maximálnu úsporu plynu.